80% dofinansowania na zdalną naukę języka obcego

Uwaga! Ostatnie dni przed zamknięciem programu

1

Jak zapisać się na kurs?

2

Sprawdź dostępne dofinansowania

3

Wypełnij formularz i zgłoś się do projektu

4

Rozpoczęcie nauki języka obcego

Sprawdzanie dostępności dofinansowań w Twoim regionie

W celu sprawdzenia dofinansowań językowych w Twojej okolicy wpisz swoją miescowość/gminę.

Wybierz miejscowość/gminę.

Nauka języków obcych – jakie języki obejmują dotacje?

Dostępnych jest aż 6 języków obcych!

Dofinansowanie obejmuje kurs jednego lub kilku z sześciu języków obcych na poziomie podstawowym – angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i rosyjski. Dotacje dotyczą też kursów języka angielskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym. Zakres podstawowy obejmuje poziomy od A1 do B1, a zaawansowany od B1 do B2.

Jak skorzystać 80% refundacji na naukę języka obcego?

Program dotacji językowych przeprowadzany jest w 2755 gminach na terenie całej Polski.

Liczba kursów, przeznaczonych poszczególnym grupom wiekowym, uzależniona jest od ilości wykorzystanych do tej pory szkoleń. W razie zainteresowania jednym z dostępnych kursów językowych należy znaleźć w wyszukiwarce swoją gminę/miejscowość i sprawdzić ilość dostępnych szkoleń.

Przekazane dane osobowe wykorzystywane są jedynie w celu weryfikacji i potwierdzenia, czy dana osoba może skorzystać z oferowanej refundacji. Zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO) pozyskane dane są chronione i nieudostępniane na zewnątrz.

Jak wyglądają zapisy?

Jeśli spełniasz warunki programu, wypełnij formularz.

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza kontaktowego należy oczekiwać na telefon od konsultanta, który zweryfikuje, czy kandydat kwalifikuje się do wzięcia udziału w kursie. Telefonu w tej sprawie należy spodziewać się w ciągu 5 dni roboczych od momentu wysłania formularza kontaktowego – niekiedy, z uwagi na dużą liczbę zainteresowanych, ten czas może się nieznacznie wydłużyć.

DOFINANSOWANIA 2021 – EFEKTY PROJEKTU

W ubiegłym roku ponad 37 tys. osób z całej Polski skorzystało ze wsparcia językowego i podjęło naukę języka obcego za 20% wartości kursu.

W tym roku liczba przyznawanych dotacji w postaci bonów została zwiększona i wynosi ona ponad 43 tys. bonów językowych. Dodatkowo każda z osób biorących udział w projekcie może ubiegać się o certyfikat językowy potwierdzający umiejętności i odbycie kursu.

Klikając tutaj możesz sprawdzić ilość kursów językowych w Twojej gminie i zgłosić się do programu.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dot. dofinansowań językowych

Program dofinansowań nauki języków obcych przeznaczony jest dla osób fizycznych mieszkających w Polsce.

Aby zgłosić się do programu dofinansowań nauki języków obcych, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a po jego wysłaniu oczekiwać na telefon od specjalisty. Ten też zweryfikuje, czy kandydat kwalifikuje się do wzięcia udziału w programie.

Dofinansowanie obejmuje naukę aż sześciu języków obcych na poziomie podstawowym, to jest A1-B1 – angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Oprócz tego istnieje możliwość nauki języka angielskiego i niemieckiego na poziomie zaawansowanym, to znaczy B1-B2.

Ilość 80% dofinansowań nauki języków obcych jest ograniczona i uzależniona od liczby wykorzystanych do tej pory szkoleń.